VIII Wrocławski Bieg Akademicki Duda-Cars Mercedes-Benz

 

Tegoroczna ósma już edycja WBA odbędzie się pod nazwą VIII Wrocławski Bieg Akademicki Duda-Cars Mercedes-Benz. Bieg po raz pierwszy w historii odbędzie się w formule hybrydowej już 29 maja 2022 roku. Forma stacjonarna tradycyjnie będzie miała miejsce we wrocławskim Parku Grabiszyńskim, a wersja zdalna odbędzie się w całej Polsce przy użyciu aplikacji Activy, z którą biegliśmy rok temu.

 

W tegorocznej edycji będzie można konkurować w trzech dystansach. Oprócz doskonale znanej wszystkim ,,piątce” i ,,dyszce”, biegacze będą mieli możliwość zmierzyć się na dystansie 2,5km.

 

Głównym celem tegorocznej edycji jest zebranie jak największej ilości środków na leczenie naszego 3-letniego podopiecznego - Stasia, który boryka się z szeregiem chorób. Na uczestników biegu, którzy zdecydują się na formę stacjonarną, czekać będzie strefa okołoeventowa, której celem jest zapewnienie odpoczynku, rozrywki oraz motywowanie do zdrowego trybu życia

Corocznie staramy się uczynić nasz bieg coraz bardziej akademickim poprzez współpracę z innymi uczelniami - współorganizatorem tegorocznej edycji został Samorząd Studencki Politechniki Wrocławskiej.

Zapewniamy Was, że tegoroczna edycja będzie niezapomniana i nie możemy się już doczekać spotkania z Wami w Parku Grabiszyńskim!