top of page

VIII Wrocławski Bieg Akademicki Duda-Cars Mercedes-Benz

 Tegoroczna, ósma już edycja WBA, odbyła się pod nazwą VIII Wrocławski Bieg Akademicki Duda-Cars Mercedes-Benz. Bieg po raz pierwszy w historii odbył się w formule hybrydowej 29 maja 2022 roku. Forma stacjonarna tradycyjnie miała miejsce we wrocławskim Parku Grabiszyńskim, a wersja zdalna odbyła się w całej Polsce przy użyciu aplikacji Activy, z którą biegliśmy rok temu.

 

W tegorocznej edycji można było konkurować w trzech dystansach. Oprócz doskonale znanej wszystkim ,,piątce” i ,,dyszce”, biegacze mieli też możliwość zmierzyć się na dystansie 2,5km.

 

Głównym celem tegorocznej edycji było zebranie jak największej ilości środków na leczenie naszego 3-letniego podopiecznego - Stasia, który boryka się z szeregiem chorób. Kwota, którą udało się nam uzbierać, wynosi dokładnie 17 250 zł, także jesteśmy bardzo wdzięczni za każdą pojedynczą osobę, która wzięła udział w naszym biegu. Jesteśmy pewni, że uzbierane pieniądze znacznie pomogą w leczeniu Stasia. Na uczestników biegu, którzy zdecydowali się na formę stacjonarną, czekała również strefa okołoeventowa, której celem było zapewnienie odpoczynku, rozrywki oraz motywowanie do zdrowego trybu życia.

 

Wszystkim uczestnikom VIII Wrocławskiego Biegu Akademickiego ogromnie dziękujemy i mamy nadzieję, że do zobaczenia w przyszłym roku! 

bottom of page