Organizatorzy

Informacja Kulturalno-Sportowa Studentów

 
 
LogotypIKSS 1-01.png

Jednym z organizatorów Wrocławskiego Biegu Akademickiego jest

Informacja Kulturalno- Sportowa Studentów działająca przy Samorządzie Studentów Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

Misją organizacji jest szerzenie sportu i kultury wśród studentów naszej Uczelni.

Nie zamykamy się jednak wyłącznie na społeczność akademicką Uniwersytetu Ekonomicznego, wychodząc naprzeciw wszystkim studentom oraz mieszkańcom Wrocławia. Spełniamy ją poprzez organizowanie wydarzeń o różnorodnej tematyce, które pozwalają uczestnikom odkrywać nowe pasje oraz ułatwiają im dostęp do instytucji kulturalnych i sportowych. Nasze projekty poza dostarczaniem rozrywki, w większości, mają również na celu pomoc potrzebującym. IKSS to jednak przede wszystkim ludzie.

 

W naszej organizacji działa około 80 osób, które poza zwykłym studiowaniem chcą przede wszystkim dzielić się swoją pasją, którą jest szeroko pojęta kultura i sport, organizując około 15 projektów rocznie. Jako organizacja działamy już 13 lat.

Klub Uczelniany AZS Uniwersytetu Ekonomicznego

we Wrocławiu

 

AZS to największe stowarzyszenie sportowe w Polsce działające nieprzerwanie od ponad wieku. AZS powstał w Krakowie w 1909 roku i stamtąd rozprzestrzenił się na wszystkie ośrodki akademickie w kraju. Dzięki swojej bogatej historii stał się najbardziej liczną organizacją studencką działającą na polskich uczelniach.

Klub Uczelniany AZS Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu jest to organizacja środowiskowa działającą przy Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Jest organizacją, dająca możliwość uczestniczenia w sekcjach sportowych:

Aerobiku, Badmintona, Koszykówki, Lekkiej Atletyki, Narciarstwa i Snowboardu, Piłki Nożnej, Pływania, Siatkówki, Szachów, Tenisa Stołowego, Trójboju Siłowego,

Tenisa Ziemny oraz jednej sekcję wyczynowej Tenisa Stołowego.

sdb_3462032ca02ce7f5c996d14437b4cbc0d.pn
  • Facebook Social Ikona
  • Instagram
  • YouTube